Anasayfa / Evde Ek iş İlanları / Ev Hanımlarına Evde Ek iş Önerileri
ev hanımlarına evde ek iş
ev hanımlarına evde ek iş

Ev Hanımlarına Evde Ek iş Önerileri

Ev Hanımlarına Evde Ek İş

Çalışma hayatında kadın olmak ne kadar zor olursa olsun güçlü kadınların ev ekonomisine destek sağlamak istemesinden dolayı çalışmaya devam ettikleri biliniyor. Ev işlerinin ve çocuk bakımının günümüzde daha da zorlaşması ile buna bağlı olarak bir iş yerinde çalışmak zorlayıcı olabiliyor. Bu sebeple de ev hanımlarına evde ek iş sunularak çalışmaları kolaylaştırılıyor. Çalışma yaşamı, kadın üretkenliği, toplumsal mevkisini, özgüvenini ve saygınlığını arttırırken bir diğer yandan da ekonomik özgürlüğüne sahip olmasına yardımcı oluyor. Geleneksel değerlere dayalı tutum sergileyen topluluklarda, kadınlar için çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Pek çok problemin, iş hayatında yalnızca cinsiyetçilik üzerinden çıkmasından ziyade toplumsal düşünce yapısından da kaynaklanmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken ise yaşamın bir bütün olarak algılanması ve iş hayatında da buna göre yönlendirmelerde bulunmaktır. Kısacası, yaşamımız boyunca hayatımızın her alanında hangi problem çıkarsa çıksın gücümüzü elimizde tutmaya devam etmeliyiz. Ev hanımlarına evde ek iş fırsatları ile de bunu sağlayabiliriz.

Ev Hanımlarına Evde Ek iş Fırsatları

Çalışma yaşamı bir kadının varlığını kanıtlamasındaki en önemli ayrıntılardan biridir. İş hayatındaki zorlukları aşıp, saygınlığını ve ekonomik özgürlüğü kazanan bir kadının özgür iradesi de olacaktır. Meslek sahibi olunsun ya da olunmasın toplumda her zaman bakış açısı değişecektir. Geleneksel aile yapısının gereğinde de görüldüğü gibi aile içi beklentiler iş yaşamındaki beklentileri de arttırarak çalışan kadınları zorlayabilir. Bu kadar beklentinin içerisinde ekonomik saygınlığı kazanabilmiş bir kadın, çocuklarının bakımları ya da kendi ihtiyaçları için en doğru olanı yapacaktır. Ev hanımlarına evde ek iş fırsatı sunmak isteyen birçok firma bulunmasına rağmen doğru bir yere iş yapılmaması halinde bazı riskler söz konusu olabilir.

Tıkla Oku =>  Emekliye 6972TL SGK şartları belirledi

Örneğin, yapılan işin ödemesini alamamanız gibi. Bu tarz bir problem yaşamamak için ek iş yapılacak olan yeri bilmek, incelikleri öğrenmek, ödeme şekillerini ve iletişim sürekliliğini sağlamak gerekir. Yaptığınız işten ödenek alamamanız durumunda çalışma azminiz ve hevesiniz gideceği gibi güven duygunuzda yok olabilir. İş alanınızı gerçekten mutlu olacağınız bir seçenekten yana seçmenizi öneririz. Çünkü, sevmediğiniz bir işi yaparken mutlu olmanız neredeyse imkansızdır.

Ev Hanımlarına Evde Ek İş Çalışma hayatında kadın olmak ne kadar zor olursa olsun güçlü kadınların ev ekonomisine destek sağlamak istemesinden dolayı çalışmaya devam ettikleri biliniyor. Ev işlerinin ve çocuk bakımının günümüzde daha da zorlaşması ile buna bağlı olarak bir iş yerinde çalışmak zorlayıcı olabiliyor. Bu sebeple de ev hanımlarına evde ek iş sunularak çalışmaları kolaylaştırılıyor. Çalışma yaşamı, kadın üretkenliği, toplumsal mevkisini, özgüvenini ve saygınlığını arttırırken bir diğer yandan da ekonomik özgürlüğüne sahip olmasına yardımcı oluyor. Geleneksel değerlere dayalı tutum sergileyen topluluklarda, kadınlar için çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Pek çok problemin, iş hayatında yalnızca cinsiyetçilik üzerinden çıkmasından ziyade toplumsal düşünce…

Genel Bakış

Özet : Ev Hanımlarına Ek iş

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Hakkında evdeekis

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*