Anasayfa / Genel / Youtube Nasıl Para Kazanılır?
youtube nasıl para kazanılır
youtube para kazanma yöntemleri

Youtube Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal video paylaşım sitesi Youtube, şu sıralar Youtuber’larıyla öne çıkıyor. İnternetin fenomeni haline gelen ve sadece fenomen olmakla da kalmayıp milyonlarca para kazanma şansı da yakalayan kayıtlı üyeler youtubedan nasıl para kazanılır diye merak eden insanlara yaptıkları paylaşımlarla fikir veriyor.

Youtube sosyal paylaşım sitesi yaratıcı video içerik paylaşımında bulunan herkese kapılarını sonuna kadar açmayı sürdürmektedir. Üstelik görüntülenme sayısının yanı sıra reklamlardan da ekstra gelirler hesaba katıldığı zaman Youtube yeni milyonerlerini arıyor desek tam da yeridir.

Youtube Görüntülenme Sayısını Arttırma

Youtube, kullanıcılardan öncelikle yaratıcı ve sadece kendisine ait özgün video içeriklerin olmasını ister. Yani diyelim ki ünlü bir şarkıcı yakında bir albümüne klip çekti ve bunu kendi kanalımda yayınladığım zaman kısa sürede milyonlarca tıklanma sayısına ulaşırım diye düşünüyorsanız baştan söyleyelim bu kabul edilmiyor.

Çünkü o videonun zaten telif hakkı bellidir. İşte bunun için videonun her aşamasında yalnızca kendinize ait olması youtubedan nasıl para kazanılır ilk şartıdır.

Görüntülenme sayısına göre ne kadar ücret verildiği reklamların zenginliğiyle de değişkenlik gösteriyor. Ama ortalama olarak her 1.000 kez görüntülenme sayısına 2$ ödeme yaptığı üzerinde duralım ve buna reklam gelirleri de ilave değildir.

Youtube Gerçek Para Kazanma Mümkün Mü?

Youtube sosyal video paylaşımında %45 oranındaki gelirleri Google şirketi almaktadır. Geriye kalan dilim ise videoyu paylaşan Youtuber’a aittir. Özgün yaratıcı video içeriğin yakın zamanda milyonlarca tıklanma sayısına ulaşarak size yüksek oranda kazanç sağlamasının önünde aslında hiçbir engel yok. 

Sadece youtubedan nasıl para kazanılır ve görüntülenme sayısını arttırmak için neler yapmalısınız bunu bilmek gerekiyor.

Popüler Youtuber’lar en son çıkan bir konsol oyununun geçilemeyen kritik bölümlerini paylaşarak ya da sıra dışı olayların videosunu paylaşarak tıklanma rekoruna ulaşmaktadır. Siz de kendinize ait bir video paylaşarak kısa sürede tıklanma sayısını arttırabilir ve bu yöntemle hem reklamlardan hem de görüntülenme sayısının artışına bağlı olarak net kazanabilirsiniz.

Tıkla Oku =>  Tosuncuk’un aylık geliri 1 milyon TL

Reklam gelirleri görüntülenme sayısının haricinde gelirlerdir. Bu gelirlerle birlikte daha yüksek kazançlara ulaşma şansınız var demektir. Elbette bütün bunlar da bir araya getirildiği zaman yüksek oranda net kazanç elde etme şansı sizi bekliyor olacak.

Hakkında evdeekis

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*